اطلاعات عمومی

8 فکت جالب درباره قهوه

8 فکت جالب درباره قهوه

نمیدانم چند درصد از شما هنگام نوشیدن قهوه به سفری که این دانه طی کرده تا به فنجان شما برسد فکر می کنید!

یک داستان بسیار جذاب پشت این دانه سحرآمیز وجود دارد که چند حقیقت جالب را در این مطلب با هم می خوانیم.

8 حقیقت جذاب درباره قهوه:

 • قدمت این نوشیدنی به سال 800 بعد از میلاد برمی گردد.
  افسانه ها حاکی از آن است که گله داران بز قرن نهم متوجه تأثیر کافئین بر روی بزهای خود شده اند که به نظر می رسید پس از خوردن میوه گیاه قهوه “می رقصند” و جنب و جوش بیشتری دارند. سپس یک راهب محلی با این محصول نوشیدنی درست کرد و متوجه شد که او را در شب بیدار نگه می دارد، بنابراین فنجان قهوه اصلی متولد شد.

 

 • دانه های قهوه از نظر فنی دانه هستند.
  آنها حفره های توت های گیلاس مانندی هستند که روی درختچه های گلدار یافت می شوند، اما ما آنها را به دلیل شباهت به حبوبات “لوبیا” می نامیم.
 • می توانید گیلاس قهوه را به عنوان غذا میل کنید.
  به گزارش PBS، در اوایل، مردم توت های قهوه را با چربی مخلوط می کردند تا یک میان وعده غنی از انرژی ایجاد کنند. آنها همچنین پالپ را تخمیر می کردند تا نوشیدنی شراب مانند درست کنند.
 • اسپرسو در زبان ایتالیایی به معنای “فشرده” است.
  این به روشی اشاره دارد که اسپرسو درست می‌شود – فشار دادن آب جوش از طریق تفاله‌های قهوه فشرده.
 • افراد زیادی سعی کرده اند قهوه را ممنوع کنند.
  در سال 1511، رهبران مکه معتقد بودند که این نوشیدنی تفکر رادیکال را تحریک می کند و نوشیدنی را غیرقانونی می داند. برخی از روحانیون ایتالیایی قرن شانزدهم نیز سعی کردند قهوه را ممنوع کنند زیرا معتقد بودند قهوه “شیطانی” است. با این حال، پاپ کلمنت هفتم آنقدر قهوه را دوست داشت که ممنوعیت را لغو کرد و در سال 1600 قهوه را تعمید داد.
 • قهوه می تواند باعث اوردوز شود.
  نگران نباشید، شما باید حدود 30 فنجان در مدت زمان بسیار کوتاهی بنوشید تا به دوز کشنده کافئین نزدیک شوید.

 • قهوه decaf به معنی بدون کافئین بودن نیست.
  به گفته کلینیک مایو، یک فنجان قهوه بدون کافئین دم کرده 8 اونس در واقع حاوی 2 تا 12 میلی گرم کافئین است. در مقایسه، یک فنجان قهوه معمولی بین 95 تا 200 میلی گرم را تامین می کند، در حالی که یک قوطی کولا حدود 23 تا 35 میلی گرم کافئین دارد.
 • کلمه قهوه از کلمه عربی به معنای شراب گرفته شده است.
  قهوه بعداً در ترکی به kahveh تبدیل شد و سپس در هلندی به koffie تبدیل شد که در اینجا کلمه انگلیسی coffee را به دست می آوریم.

 

اگر به دنیای قهوه و اسپرسوساز ها علاقه دارید می توانید مطالب جذاب و بررسی دستگاه های قهوه ساز را در وبلاگ مدرس مشاهده کنید.برای انتقال به وبلاگ و دسترسی به محتوای آن،کلیک کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید