اطلاعات عمومی

تفاله قهوه برای پرینت 3D

تفاله قهوه برای پرینت 3D

پروفسور مایکل ریورا(Michael Rivera) و همکارانش روشی را برای پرینت سه بعدی طیف وسیعی از اشیاء با استفاده از خمیری که کاملاً از تفاله قهوه قدیمی، آب و چند ماده پایدار دیگر ساخته شده است، ابداع کرده اند.

این تیم قبلاً استفاده از تفاله قهوه برای ساخت جواهرات، گلدان برای گیاهان و حتی فنجان های اسپرسو آزمایش کرده اند.

چشم انداز پرینت سه بعدی تفاله قهوه ، در یک کافی شاپ آغاز شد.

زمانی که ریورا دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه کارنگی ملون بود، اغلب در کافه‌ای در پیتسبورگ به نام Arriviste Coffee Roasters کار می‌کرد. این کافی شاپ با یک گروه محلی قرارداد بسته است تا تفاله قهوه مورد استفاده خود را برای کمپوست جمع آوری کند، اما در طول همه گیری COVID-19، این امکان وجود نداشت. زباله ها شروع به انباشته شدن کردند.

“صاحب کافه به من گفت:”من نمی دانم با آن چه کنم. بنابراین من آن را دور می اندازم.”ریورا می گوید به زمین‌ها نگاه کردم و گفتم، شاید بتوانم کاری با آنها انجام دهم.

 

ریورا در مصاحبه ای اختصاصی با Tech Briefs گفت: برای تهیه این ماده، تفاله قهوه خشک مصرف شده را می گیرید، به نسبت مناسب با صمغ سلولز و صمغ زانتان مخلوط می کنید.سپس آن ترکیب را به مقداری آب اضافه می‌کنیم تا مخلوط به قوام کره بادام‌زمینی تبدیل شود.برای چاپ مواد، آن را در یک سرنگ قرار می دهید و از یک پمپ سرنگ با یک چاپگر سه بعدی تقریبا ار کار افتاده، استفاده می کنید. در اوایل کار، از یک پمپ سرنگ منبع باز متصل به یک Ender 3V2 استفاده کردیم که یک چاپگر سه بعدی مصرف کننده کم هزینه است.

ریورا گفت: «ما اشیایی را طبق این روش با کاربرد فراوان ساخته‌ایم ، آنها را رها کرده‌ایم و آنها هنوز نشکسته‌اند.»

او پتانسیل زیادی برای تبدیل تفاله قهوه به اشیاء محسوس می بیند. به عنوان مثال، ریورا از تفاله های قهوه گلدان های کوچکی ساخته است که می توان از آن برای پرورش نهال گیاهان اسید دوست مانند گوجه فرنگی استفاده کرد. هنگامی که گیاهان به اندازه کافی بلند شدند، می توانید آنها را، گلدان و همه آنها را در خاک بکارید.

  • ریورا خاطرنشان کرد که چاپ با تفاله قهوه ممکن است هرگز به یک عمل گسترده تبدیل نشود. در عوض، او این پروژه را گامی به سوی کشف انواع دیگر مواد چاپ سه بعدی پایدار می داند که می توانند روزی جایگزین پلاستیک شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *